Włosy stanowią oprawę dla twarzy i sprawiają, że jesteśmy unikalni. Stanowią część naszej osobowości i odgrywają istotną rolę w naszym wyglądzie i samoocenie. Jednak schorzenia skóry głowy takie jak łupież mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie.

zdrowie skóry głowy

Na pewnym etapie życia ponad 50% populacji będzie mieć łupież i jeśli jesteś jedną z tych osób, to wiesz, że może to być stresujący okres. Poza dyskomfortem spowodowanym świądem skóry, łupież może mieć również duży wpływ na samoocenę, pewność siebie oraz wybory dotyczące mody. Wiele osób borykających się z łupieżem unika ubrań w ciemnym kolorze lub golfów uwydatniających łuszczącą się skórę. Większość osób mających łupież leczy objawy produktami kosmetycznymi, które tylko łagodzą objawy, nie lecząc głównej przyczyny łupieżu lub podobnych schorzeń, takich jak łojotokowe zapalenie skóry. 


Znaczenie pielęgnacji skóry głowy

W przypadku dobrych nawyków dbania o skórę, wielu z nas pielęgnuje skórę twarzy, rąk, stóp i ciała, a co ze skórą głowy? Pielęgnacja skóry głowy jest często zaniedbywana, jednak bez niej narażamy się na wystąpienie łupieżu. Łupież i łojotokowe zapalenie skóry mogą być wywołane wieloma czynnikami, jednak główną przyczyną jest grzyb Malassezia furfurMalassezia furfur to drożdżopodobny grzyb, który żyje na skórze prawie każdego z nas i nie powoduje żadnych problemów. Problemy zaczynają się, kiedy dochodzi do nadmiernego wzrostu grzybów. Czynniki wywołujące wzrost grzybów Malassezia furfur i łupież mogą obejmować zaburzenia i zmiany hormonalne, suchość skóry, zmiany pór roku, nadwrażliwość na agresywne produkty do włosów oraz choroby skóry, takie jak egzema. Zdrowa dieta zawierająca dużo istotnych składników odżywczych i witamin przyczynia się do zachowania zdrowia skóry i skóry głowy.

Bądź wolny i ubieraj się w to, co chcesz

Nie pozwól, aby łupież ograniczał Twoje wybory modowe lub pewność siebie i zyskaj wolność noszenia wszystkiego, na co masz ochotę, lecząc łupież produktem, na którym możesz polegać. Formuła lecznicza szamponu Nizoral zapewnia szybka ulgę i przynosi szybkie efekty w leczeniu łupieżu o nasileniu od łagodnego do ciężkiego. Szampon leczniczy Nizoral® zawiera substancję czynną ketokonazol 2%, który pomaga pozbyć się grzyba powodującego łupież. Szampon Nizoral® wiąże się z naturalnym białkiem znajdującym się we włosach i działa między myciem włosów zapobiegając szerzeniu się łupieżu. Stosuj dwa razy w tygodniu, aby móc w końcu cieszyć się wolnością od łupieżu.

Dlaczego wybrać Nizoral®?

Dotrzyj do źródła problemu i lecz łupież szamponem Nizoral®, aby szybko i skutecznie pozbyć się objawów i przyczyn łupieżu. Regularne stosowanie szamponu Nizoral® może:

● Wyleczyć podstawową przyczynę łupieżu i uwolnić skórę głowy od świądu, podrażnienia i łuszczenia

● Sprawić, że łupież stanie się przeszłością i pomoże odzyskać poczucie komfortu i pewności we własnej skórze i ubraniach

● Zapewnić skuteczne i łagodne mycie włosom i skórze głowy, odpowiednie dla wszystkich rodzajów włosów

● Zapewnić długotrwałą wolność od łupieżu bez konieczności rezygnowania z ulubionego szamponu