Masz pytania na temat stosowania szamponu Nizoral®?
Znajdź odpowiedź poniżej.

W jaki sposób stosować szampon Nizoral®?

Obszary skóry lub owłosionej skóry głowy dotknięte łupieżem należy myć szamponem Nizoral®, który należy zostawić owłosionej skórze głowy na 3 do 5 minut przed spłukaniem. Szampon należy stosować dwa razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie w celu leczenia łupieżu oraz jeden raz na 1-2 tygodnie w celu utrzymania efektu.

Czy mogę stosować Nizoral® będąc w ciąży lub karmiąc piersią?

Stosowanie miejscowe (na owłosioną skórę głowy) szamponu Nizoral® nie prowadzi do wystąpienia wykrywalnych stężeń ketokonazolu we krwi. Niemniej jednak, jak w przypadku każdego produktu leczniczego, kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować szamponu Nizoral®, chyba że na zalecenie lekarza.

Czy stosując szampon Nizoral® mogę używać innych produktów do pielęgnacji włosów?

Nie musisz przerywać stosowania ulubionego szamponu, odżywki ani innych produktów do pielęgnacji włosów. Po prostu dołącz szampon Nizoral® do stosowanych produktów do pielęgnacji włosów. Przekonasz się, że szampon Nizoral® jest na tyle łagodny, że można go stosować do większości włosów poddanych koloryzacji i zabiegom oraz na włosach siwych. Nizoral® posiada świeży, czysty zapach, który nie będzie się kłócić z ulubionymi perfumami.

Czy muszę umyć włosy normalnym szamponem bezpośrednio przed lub po zastosowaniu szamponu Nizoral®

Nie. Należy zastąpić zazwyczaj stosowany szampon Nizoralem dwa razy w tygodniu. Jeśli chcesz myć włosy częściej, zastosuj swój ulubiony szampon. Jednokrotne zastosowanie szamponu Nizoral® podczas mycia jest wystarczające.

Czy Nizoral® działa również przeciw swędzeniu skóry głowy, nawet jeśli nie mam łupieżu?

Nizoral® jest szamponem leczniczym mającym leczyć łupież oraz łojotokowe zapalenie skóry z łuszczeniem i świądem. Jeśli łupież i łojotokowe zapalenie skóry nie stanowią przyczyny objawów, należy skonsultować się z dermatologiem.

Czy szampon Nizoral® można stosować u dzieci lub niemowląt?

Nie. Nizoral® przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jak długo mogę przechowywać Nizoral®

Nizoral® można zastosować przez okres 3 lat od wyprodukowania. Nie stosować szamponu Nizoral® po upływie terminu ważności lub 3 lat. Nie stosować szamponu Nizoral® również w przypadku, gdy jego wygląd lub zapach będą inne niż wcześniej.

Czy Nizoral® może powodować reakcje alergiczne?

Szampon z Nizoral®  jest bezpieczny, dobrze tolerowany i atrakcyjny pod względem kosmetycznym. Jednak szamponu Nizoral® nie należy stosować w przypadku alergii na ketokonazol lub inne składniki tego produktu leczniczego. Objawy nadwrażliwości mogące wystąpić po zastosowaniu szamponu obejmują świąd, uczucie łagodnego pieczenia lub zaczerwienienie w miejscu zastosowania. W przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kto odniesie korzyści ze stosowania szamponu Nizoral®?

Każdy, kto boryka się z łupieżem wywołanym zakażeniem grzybiczym lub chorobami skóry, takimi jak łojotokowe zapalenie skóry i łupież pstry. Czasami łupież może być również wywołany przez szczególnie silne zmiany i wahania hormonalne (menopauza lub dojrzewanie). Nizoral® skutecznie zwalcza przyczynę łupieżu i chroni przed ponownym wystąpieniem łupieżu. Nizoral® może być stosowany przez dorosłych i młodzież powyżej 12 roku życia.