Zdrowie owłosionej skóry głowy: jak utrzymać ją w najlepszej

Utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji skóry głowy to skuteczny sposób zapobiegania przesuszeniu i występowaniu łupieżu. Zdrowa skóra głowy to nie tylko pomoc w zwalczaniu łupieżu, ale też zdrowe włosy.

Malassezia to najczęstsza przyczyna łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry, należy do rodziny grzybów naturalnie występujących na powierzchni skóry wielu osób. Łupież wywołany zakażeniem grzybiczym nie jest zaraźliwy i jest bardzo powszechny, dlatego osoby cierpiące z jego powodu nie powinny się wstydzić. Istotne jest jednak, aby zadbały o skórę głowy.

Istnieje szereg rzeczy, które można robić, aby zachować zdrowie skóry głowy, jak na przykład utrzymanie zdrowej diety zapewniającej potrzebne witaminy. Przyjrzyjmy się niektórym sposobom utrzymania dobrej kondycji skóry głowy.

Istnieje kilka sposobów ochrony skóry głowy. Są to:

● Noszenie nakrycia głowy w celu ochrony skóry głowy przed słońcem i poparzeniami słonecznymi. Poparzenie słoneczne może uszkodzić skórę głowy i spowodować jej podrażnienie.

● Ograniczenie stosowania produktów do stylizacji włosów takich jak: lakiery, farby, pianki i żele. Składniki chemiczne zawarte w tych produktach mogą podrażnić skórę i spowodować przesuszenie skóry głowy lub prowadzić do nieprawidłowego wydzielania sebum.

● Cierpiąc z powodu łupieżu, należy regularnie myć włosy szamponem przeciwłupieżowym zawierającym składniki czynne takie jak: ketokonazol, jak na przykład szampon Nizoral®, zwalczającym główną przyczynę łupieżu.


Utrzymanie zdrowia skóry głowy za pomocą diety.

Zdrowa dieta bogata w składniki odżywcze i witaminy nie tylko wpłynie na poprawę stanu zdrowia, ale też pomoże w utrzymaniu zdrowia skóry głowy. Białka odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia skóry głowy, a wiele pokarmów bogatych w białka zawiera również inne składniki odżywcze istotne dla skóry głowy, takie jak: cynk, żelazo i witamina B.

Pomóż dotrzeć tlenowi do skóry głowy i zachowaj jej zdrowie, jedząc pokarmy zawierające dużo witaminy A i C. Aby zwiększyć podaż witaminy C, należy wzbogacić dietę w różne pokarmy, takie jak: papryka, jagody, pomarańcze, pomidory, truskawki i warzywa zielonolistne, takie jak brokuły i jarmuż.

Aby spożywać więcej witaminy A w pożywieniu i zachować zdrową skórę głowy, należy wybierać takie pokarmy jak tłuste ryby, jajka, wątróbka, szpinak, marchewka, mango, morele i bataty. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę A i C nie tylko pomoże utrzymać dobrą kondycję skóry głowy, ale też pomoże zachować zdrowie skóry oraz wpłynie na poprawę układu odpornościowego, aby zwalczać choroby i zakażenia.


Jak działa Nizoral
®?

Niektóre z najbardziej powszechnych schorzeń skóry głowy, które można złagodzić lub leczyć za pomocą kosmetyków lub produktów leczniczych, to łupież i łojotokowe zapalenie skóry (powszechne schorzenia skóry powodowane namnażaniem grzybów na skórze).

Dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych do stosowania w leczeniu łupieżu, jednak łagodzą one tylko objawy, tak naprawdę nie lecząc przyczyny. Wybór produktu leczniczego takiego jak szampon Nizoral® nie tylko leczy przyczynę problemu, ale też zapobiega nawrotom łupieżu w przyszłości.

Podczas gdy stosowanie produktu kosmetycznego może dać poczucie rozwiązania problemu z łupieżem, to przyczyna łupieżu będzie nadal obecna, nawet jeśli objawy nie będą tak nasilone. Kosmetyczne szampony przeciwłupieżowe można stosować stale, aby odczuć poprawę, jednak po zaprzestaniu stosowania łupież może nawrócić.

Stosowanie produktu leczniczego takiego jak Nizoral
®, zapewnia długoterminowe rozwiązanie leczące przyczynę łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry, a dzięki aktywnemu składnikowi w postaci 2% ketokonazolu jest skuteczne także w leczeniu cięższych przypadków łupieżu. Nizoral® leczy łupież już w ciągu jednego miesiąca i nie wymaga stałego stosowania.